כפר הנופש אחוזת אוהלו - טיולים בצפון

טיולים בצפון

צפון הארץ הוא אולי האזור היפה והמתויר ביותר בישראל ולא בכדי. האזור מציע נופים מרהיבים ומאפשר למטייל הישראלי להתנתק קצת מהשגרה ולצאת אל הטבע והירוק. צפון הארץ שופה באתרים ושמורות טבע שונים  ואם החורף מבורך בגשמים ניתן ליהנות גם ממפלים שוצפים וקוצפים, מעיינות וערוצי מים וכמובן מחופי הכנרת. אוהבי הטיולים בצפון מעידים, שהצפון גדוש במסלולי סיור מגוונים מאפשר להתנתק מהעיר הסוערת.
חופשה בארץ לא בהכרח שווה לכל נפש, אבל להוזיל את עלויות של הנופש ניתן ע"י מציאת  חדרי אירוח בצפון במחיר שווה לכל נפש. ניתן ל שהרמה שלהם היא לא כמו של בית מלון או צימרים מפנקים, האטרקציות בסיבה יפצו על כך. חדרי אירוח מתאימים כאשר המוקד הוא לא הפינוק של החדר אלא מקום ללון בו כאשר כל העיקר זה הטיולים עצמם, הסביבה והפעילויות שהיא מאפשרת, קל וחומר כשמדובר על חופשה משפחתית עם ילדים שגם מצריכה הוצאות רבות וגם מטרתה העיקרית היא פעילויות וכיף לילדים.
 

טיולים בצפון – מסע בעקבות הטעם


מאפיין בולט מאוד נוסף של צפון הארץ הוא היותו מקום משכנם של אוכלוסיות מסוגים שונים ומעדות שונות מה שהופך את האזור ליעד אטרקטיבי ביותר לטיולים בתחום הקולינריה. המסע בעקבות הטעם באזורים השונים בצפון יכול לכלול טיול בנצרת בעקבות החומוס והמתוקים המיוחדים של ערביי העיר או טיול בכנרת בעקבות דגי המושט המפורסמים שחובבים גם על הצליין שמגיע לבקר במקומות קדושים הרבים שיש בצפון. המסע בעקבות הטעם במסגרת הטיולים בצפון יהפוך את חוויית הביקור לאותנטית, מיוחדת וחווייתית במיוחד.
 

טיולים בצפון – המוקם המושלם לחגיגה


מעוניינים לחגוג חגיגות ימי הולדת 40, ימי הולדת 50, ימי הולדת 60 וכדומה? אזור הצפון מציע מגוון רחב של מסלולי טיול לכל הגילאים ובכל רמות הקושי. חגיגת ימי הולדת במסגרת טיולים בצפון יכולה להפוך את האירוע המשפחתי או החברתי למיוחד וחווייתי ביותר אשר לא יישכח לעולם. שילוב של טיול בערי הצפון המיוחדות יחד עם ארוחה או סדנת בישול באזור יהפוך כל אירוע לחגיגה אמתית.
 
אחת הדוגמאות של טיולים בצפון המשולב בחוויה קולינרית אמתית הוא ביקור ברמת הגולן. במסגרת הטיול, ייהנו המבלים מסיור בחוות הבקר המגדלות את הבקר המשובח ביותר בארץ, יצפו בעבודתם של החוואים המסורתיים ולבסוף ייהנו מסדנת בשר שתועבר על ידי שף מקצועי.
 
דוגמא נוספת של טיולים בצפון המספקת טיול באווירה מיוחדת אשר מאפיינת את הטופוגרפיה והאוכלוסייה באזור באופן מובהק הוא סיור באזור הגליל בין המרחבים האינסופיים של גידולי הפירות והירקות המשובחים ביותר בעולם. הטיול ישלב סיור בין מטעי הפירות והירקות הרבים המגודלים באזור זה בארץ ויספק התרשמות מהזנים המיוחדים והפירות העסיסיים עם ארוחה או סדנא ברוח המקום.
 
לסיכום, טיולים בצפון הם האופציה הטובה ביותר לחגיגת כל אירוע ובכל תקופה של השנה. השילוב של סיור באתרים ההיסטוריים של ערי הצפון, התרשמות מחייהם של בני העדות הרבים והמגוונים באזור והשוני התרבותי עם החוויה הקולינרית של הנאה ממאכלי המקום העשויים מחומרי הגלם המשובחים ביותר המאפיינים את המקום תהפוך כל טיול לחוויה קולינרית מיוחדת במינה.